Wykańczanie obiektów o dużym natężeniu ruchu to niemałe wyzwanie. Użyte produkty muszą nie tylko być wytrzymałe i wydajne, lecz także zapewniać najwyższe standardy higieniczne. Chodzi przede wszystkim o łatwe utrzymanie w czystości i możliwość częstego stosowania detergentów.

Stan techniczny szpitali i ośrodków zdrowia podlega konkretnym wymogom. Konieczne jest używanie materiałów budowlanych, które umożliwiają łatwe czyszczenie powierzchni. Dotyczy to zarówno ścian, jak i podłóg. - Chodzi tu przede wszystkim o sterylność i możliwość natychmiastowej dezynfekcji. W szpitalach mamy styczność z różnymi chorobami, także tymi zakaźnymi, dlatego tak ważne jest, by pomieszczenia dało się wielokrotnie czyścić, bez szkody dla stanu powierzchni - opowiada Piotr Nowacki, brand manager marki Sigma Coatings.

Ekipy remontowe najczęściej sięgają po produkty do użytku profesjonalnego. Takie wyroby mają bardzo dobre parametry, jak chociażby odporność na ścieranie. Dają też możliwość swobodnej aranżacji. Często są dostępne w specjalnych systemach kolorowania, dzięki którym paleta barw jest niemal nieograniczona. To szczególnie istotne w przypadku szpitali. Nie od dziś wiadomo, że to, jakim kolorem się otaczamy, wpływa na nasze samopoczucie. Właśnie dlatego na oddziałach, już nie tylko dziecięcych, coraz częściej goszczą jasne, optymistyczne odcienie.
Ważne także podłogi
Dobór odpowiednich parametrów technicznych, jak również koloru, dotyczy także podłóg. Tu często stosowana jest żywica epoksydowa. Musi być bezpieczna dla pacjentów, spełniać wymogi przeciwpożarowe i gwarantować estetyczny efekt. Dla przykładu, Sigmafloor 2K Epoxy Aqua marki Sigma Coatings pełni zarazem funkcję gruntu, jak i produktu wykończeniowego. Jest bezzapachowa, odporna na środki chemiczne i regularną dezynfekcję. Produkt ma atest higieniczny, dlatego z powodzeniem może być stosowany w obiektach służby zdrowia.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: