W Koszalinie został oddany do użytku dom wielorodzinny energooszczędny. To drugi taki obiekt w Polsce. Materiały, jakie zastosowano przy jego budowie pochodzą od producenta styropianu, firmy Arbet.

Zarówno przepisy polskiego prawa, jak i zalecenia UE zmierzają do tego, by współcześnie stawiane budynki były jak najbardziej energooszczędne. Zalecenia unijne wskazują, aby od roku 2020 wszystkie nowo budowane budynki miały prawie zerowe zużycie energii. Podejmując decyzję o naszej inwestycji, wyszliśmy z założenia, że prędzej czy później realizacja takich właśnie budynków czeka wszystkich deweloperów, zatem pora zacząć się uczyć – opowiada Krzysztof Kuncer prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego Kuncer. - Ba, dodam, że zmiany nie tylko idą w kierunku energooszczędności, domy w przyszłości mają być nawet pasywne – czyli tak zaprojektowane i budowane, by były maksymalnie przyjazne dla środowiska.

Budowa obiektu energooszczędnego wiąże się z podwyższonymi kosztami. Nie przechodzi to bez echa w cenach lokali mieszkalnych. Dopłaty w wysokości kilkunastu tysięcy oraz perspektywa minimalizacji opłat za eksploatację zachęciły inwestorów do podjęcia decyzji o kupnie mieszkań.
Opracowano na podstawie materiałów Przedsiębiorstwa Budowlanego Kuncer
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: