W dniach 17-18 czerwca w Toruniu odbyła się „Akademia IBM Social Business 2015” , poświęcona najnowszym aplikacjom służącym pracy grupowej. Grupa ATLAS, która realizuje dynamiczną konsolidację swoich spółek i której przedstawiciele wystąpili jako prelegenci, została uhonorowana przez IBM nagrodą za najbardziej kreatywne i innowacyjne wdrożenie Social Business w Polsce.

Wśród prelegentów wystąpili dwaj przedstawiciele ATLASA: Bogusław Święcicki - Dyrektor ds. Systemów Informacyjnych, i Tomasz Sroczyński - Dyrektor ds. Jakości, którzy zaprezentowali w jaki sposób narzędzia IBM Notes oraz IBM Connections wspierają konsolidację Grupy ATLAS. Prowadzone przez nich działy – Pion Jakości i Pion Informatyki i Teletransmisji, były bezpośrednio zaangażowane w projekt wprowadzenia narzędzi w struktury Grupy.

- Grupa ATLAS to obecnie 22 podmioty gospodarcze i potencjał każdego z nich służy m.in. wyznaczaniu najwyższych standardów w branży budowlanej, wskazywaniu kierunków rozwoju, jak i reprezentowaniu Polski na arenie międzynarodowej dzięki naszej obecności na Białorusi, w Rumunii czy – poprzez Akademię Treningową ATLAS, także w Wielkiej Brytanii – mówi Henryk Siodmok. – Technologiczne, surowcowe, produktowe i usługowe zaplecze Grupy oraz jej zasoby ludzkie, czyli wysoce wykwalifikowana kadra i zaangażowani pracownicy wszystkich szczebli i specjalizacji, pozwalają nam niezmiennie zajmować od lat pozycję polskiego lidera w dziedzinie chemii budowlanej. Rozwiązania oferowane przez IBM, które wdrożyliśmy w ramach Grupy, umożliwią nam szybsze osiągnięcie synergii wewnętrznej i znaczne usprawnienie komunikacji i logistyki, czego efekty dostrzegamy już teraz na poziomie zarządczym oraz na szczeblach menadżerskich i kierowniczych.
Narzędzie poddano testom, aby stworzyć jak najefektywniejszy obieg informacji i dokumentacji, zorientowany ściśle na realizację celów biznesowych. By zaprezentować możliwości narzędzia, przeprowadzono szkolenia w grupach projektowych, których uczestnicy zgłaszali swoje propozycje wykorzystania potencjału platformy, owocującej wymianą „najlepszych praktyk”.
W ten sposób wypracowano perspektywiczne narzędzie scalające podmioty Grupy w wirtualną firmę, w ramach której działają zespoły projektowe, niezależne od formalnych podziałów, struktury organizacyjnej i właścicielskiej.
Utworzona baza wiedzy umożliwia łatwy dostęp do informacji, uporządkowanych wg słów kluczowych, jak i kontaktu z poszczególnymi grupami projektowymi i konkretnymi osobami w strukturach, zgodnie z ich kompetencjami. Z rozwiązań ofertowanych przez IBM korzysta obecnie już 400 pracowników Grupy. Docelowo, do końca 2015 roku, około tysiąca specjalistów z firmy ATLAS z 2.500 osób zatrudnionych w strukturach, będzie miało dostęp do danych zebranych na wspólnej platformie.
Źródło: ATLAS
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: