W ofercie KOESTER Polska od początku 2015 roku dostępne są membrany dachowe KÖSTER TPO. TPO jest skrótową nazwą Termoplastycznych Poliolefinów.

Fot. KOESTER Membrany KÖSTER TPO nie zawierają PVC oraz niezwiązanych cząsteczkowo plastyfikatorów (zmiękczaczy). Dlatego z tworzywa tego nie uwalniane są do środowiska zmiękczacze, dzięki temu membrana zachowuje elastyczność i inne parametry przez bardzo długi okres czasu - nawet kilku dzisięcioleci.
TPO jest materiałem ekologicznym, gdyż może być poddawany recyklingowi, nawet kilkakrotnie. Dodatkowo membrany TPO nie uwalniają szkodliwych dla środowiska halogenów. Ponadto, dowiedziono w trakcie badań na rybach, że membrany TPO nie uwalniają toksycznych substancji do wody.
Przy remontach dachów membrany KÖSTER TPO mogą być stosowane zarówno na bitumiczych pokryciach dachowych (z papy) jak i na warstwie termoizolacyjnej z polistyrenu EPS.

Fot. KOESTER Membrany dachowe są mocowane głównie na trzy sposoby: poprzez mocowanie mechaniczne, luźne ułożenie z warstwą dociskową lub poprzez przyklejenie całej powierzchni membrany. W celu określenia najbardziej optymalnej metody montażu membrany należy wziąć pod uwagę następujące kryteria: nachylenie powierzchni dachu, siła wiatru, aspekty architektoniczne jak dachy zielone oraz to czy jest to remont lub budowa nowego obiektu. Niezależnie od sposobu montażu membrany jej zakłady zgrzewane są za pomocą gorącego powietrza. Zgrzewanie nie tylko jest przyjaznym dla środowiska sposobem łączenia, ale przede wszystkim zapewnia jednorodną strukturę materiałuw miejscu zgrzewu. Dzięki właściwościom termoplastycznym, dwa pasma membrany stają się jednym - nierozerwalnym.
Źródło: KOESTER POLSKA
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: