20 listopada 2014 roku odbyło się w Czeladzi kolejne seminarium zorganizowane przez Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Farb, Lakierów i Polimerów.

Fot. SPEKTROCHEM Tegoroczne seminarium nosiło tytuł: "Optymalizacja jakościowa i cenowa technologii wytwarzania wodorozcieńczalnych farb i tynków dyspersyjnych". W przeciwieństwie do wielu imprez tego typu spotkanie zorganizowane przez SPEKTROCHEM nie miało charakteru mało porywającego "odklepyawnia" kolejnych referatów, ale było spotkaniem prowadzonym ze swadą oraz dowcipem, a przy okazji niezwykle konkretnym i merytorycznym. To ogromna zasługa właściciela OBR FKiP, prowadzącego seminarium –
Artura Pałasza.

Fot. SPEKTROCHEM Podczas spotkania zaprezentowane zostały następujące referaty: "Jak wybrać system kolorowania?", "Usprawnienia we wdrażaniu systemu kolorowania", "Biel tytanowa. Ale jaka?", "Charakterystyka najważniejszych właściwości dyspersji polimerowych", "Jak wybrać dyspersję polimerową do farb i tynków?", "Formułowanie receptur farb i tynków silikonowych", "Tendencja do brudzenia się powłok i wypraw elewacyjnych", "Ustalanie receptur farb plamoodpornych, do malowania wnętrz", "Podwyżaszanie jakości tanich farb dyspersyjnych do wnętrz", "Rozjaśniacze optyczne w farbach dyspersyjnych", "Ciemnekolory i problem nagrzewania się elewacji".
Źródło: SPEKTROCHEM
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: