Konkurs na sportowe imiona dla bocianów

Podziel się:
Firma Atlas już po raz trzeci organizuje konkurs na imiona dla małych bocianków, które wykluły się w tym roku w gnieździe w Łasku. Zadaniem uczestników jest zgłoszenie na Portalu AtlasFachowca.pl propozycji nawiązujących do dyscyplin uprawianych przez Atlasowych sportowców. Dwie najciekawsze staną się oficjalnymi imionami łaskich boćków.

Fot. AtlasFot. Atlas Konkurs jest realizowany w ramach wsparcia firmy dla programu „Łaskie Bociany”. Imiona nadawane bocianom w poprzednich edycjach nawiązywały do oferty firmy Atlas lub prowadzonych przez nią kampanii. Dwa lata temu łaskie ptaki otrzymały imiona związane z produktami łódzkiego producenta (np. „Grawisek”), w ubiegłym roku zaś – odnoszące się do reklamy z kosmicznymi fachowcami (zwycięskie okazały się „Rakietnik” i „Orbitek”). W tegorocznej edycji, zadanie uczestników polega na wymyśleniu sportowych imion, kojarzonych z dyscyplinami uprawianymi przez zawodników Atlasa: windsurfera Pawła Tarnowskiego, kierowcę wyścigowego Macieja Steinhofa i tenisistę Jerzego Janowicza.

Zgłoszenia można przesyłać od 15 do 27 lipca. Z nadesłanych propozycji, jury wybierze 12 najciekawszych, w tym dwie, które staną się oficjalnymi imionami dla pary łaskich bocianków. Autorzy zwycięskich pomysłów otrzymają profesjonalne kubki termiczne, przydatne podczas wakacyjnych wojaży, w tym obserwacji przyrody. Dziesięć pozostałych osób otrzyma nagrody pocieszenia: firmowe gadżety, a wśród nich pluszowe bocianki. Ogłoszenie wyników nastąpi 28 lipca, również na podstronie Portalu.

Fot. AtlasFot. Atlas „Łaskie Bociany” to inicjatywa o charakterze edukacyjno-przyrodniczym, skierowana do dzieci ze szkół podstawowych w gminie Łask. Przebieg projektu pokrywa się z cyklem rocznym bociana białego: trwa od wczesnej wiosny do jesieni. Celem jest poszerzanie wiedzy o bocianie białym, gatunku oficjalnie uznanym za zagrożony wyginięciem, którego dwójka przedstawicieli ma w Łasku od kilku lat swoje gniazdo. Edukację młodych ludzi umożliwia kamera zainstalowana przy bocianim gnieździe w Łasku. Jest to specjalistyczny sprzęt, który pozwala na obserwację dwójki bocianów oraz ich potomstwa 24 godziny na dobę, bez zakłócania ich spokoju czy ingerowania w konstrukcję lęgowiska. Łódzka firma, wspierając program już trzeci rok, przekazuje środki finansowe niezbędne do montażu, uruchomienia i konserwacji kamery. Transmisję z gniazda można oglądać na oficjalnej stronie programu „Łaskie Bociany”: www.bociany.lask.pl.

Źródło: ATLAS


REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
#wiadomości #atlas #nagrody #konkursy

Więcej tematów: