Grupa Atlas opublikowała drugi Raport Społecznej Odpowiedzialności. Dokument zawiera szczegółowe informacje dotyczące działalności CSR firmy, w tym zestawienie działań podejmowanych na rzecz otoczenia, w tym także polskiego budownictwa, troski o środowisko i oferowania klientom najlepszych rozwiązań.

Fot. Atlas Tegoroczny raport jest częścią strategii Grupy Atlas, implementacji jej planów działania i oceny wyników. Podobnie jak Raport Otwarcia w ubiegłym roku, przygotowano go zgodnie z wytycznymi do raportowania w kwestii zrównoważonego rozwoju GRI (Global Reporting Initiative) na poziomie B+ (jednym z poziomów aplikacji GRI). W raporcie zaprezentowano podstawowe informacje o wszystkich podmiotach gospodarczych tworzących Grupę Atlas oraz o działaniach CSR podejmowanych przez firmę na rzecz otoczenia, w tym także polskiego budownictwa, działalności na rzecz zrównoważonego rozwoju, działalności charytatywnej oraz wspierania inicjatyw lokalnych, kultury, sztuki i sportu.
Jako firma społecznie odpowiedzialna, Atlas aktywnie angażuje się w pomoc potrzebującym. Za pośrednictwem Fundacji Dobroczynności Atlas, w 2013 roku wsparł 48 placówek i instytucji oraz 577 rodzin. We współpracy z Forum Darczyńców, Fundacja aktywnie uczestniczyła w projekcie „Podwyższenie jakości realizacji zadań publicznych przez fundacje korporacyjne w Polsce” zaś Atlas propagował społeczną odpowiedzialność podczas spotkań i konferencji.

Jacek Michalak, Fot. Atlas -
Pozycja lidera to zaszczyt, ale i zobowiązanie – mówi Jacek Michalak, wiceprezes Grupy Atlas ds. rozwoju -
Tworząc silną, stabilną i stale rozwijającą się organizację, realizując strategiczne cele i realizując plany, nie możemy zapominać o odpowiedzialności, jaką ponosimy wobec lokalnych społeczności i środowiska. Jakość wyrobów, racjonalne korzystanie z dostępnych zasobów, bezpieczeństwo i higiena pracy, troska o wszystkich interesariuszy, od pracowników firmy po kontrahentów i użytkowników produktów, to elementy, których nigdy nie możemy stracić z pola widzenia. 
Fot. Atlas -
Rola odpowiedzialnego społecznie producenta chemii budowlanej to umiejętność holistycznego spojrzenia: na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość – dodaje Jacek Michalak. –
To umiejętność wyciągania wniosków, czerpania z najlepszych doświadczeń. To odpowiadanie na bieżące potrzeby klientów – oferowanie im nie produktów, ale pakietów rozwiązań, czyli materiału wraz z profesjonalną obsługą techniczną i wykonawczą. I wreszcie – umiejętność spojrzenia w przyszłość, czyli takiego działania, aby z naszych zdobyczy, osiągnięć i tego, co stworzymy, mogły korzystać kolejne pokolenia. Na tym polega odpowiedzialny biznes.Źródło: Atlas
(MZ)
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: