Ochrona drewna przed owadami

Podziel się:
Preparaty do niszczenia owadów firmy Remmers.

Drewno wykorzystywane w budownictwie narażone jest na wiele niebezpiecznych zjawisk powodujących jego degradację. Wilgoć w pomieszczeniach, przysłowiowy „ząb czasu” sprzyjają jego niszczeniu. Nie jest to jednak tylko i wyłącznie domena starego budownictwa. W źle lub wcale nie zabezpieczone drewno równie szybko mogą dostać się nieproszeni goście – owady. Najpopularniejsze z nich to: Spuszczel pospolity, Miazgowiec brunatny, Kołatek czy Tykotek pstry.

Co może świadczyć o zaatakowanym drewnie? Najszybciej można odkryć intruza przyglądając się drewnianym elementom. Jeżeli jest ono podziurawione, z otworów wysypuje się drewniana miazga, słychać charakterystyczne drapanie w drewnie (w niektórych porach roku) lub po prostu zaczyna się ono rozpadać – to znak, że może w nim grasować mały degragator drewna. Larwy niektórych z nich mogą przetrwać nawet 7 lat, więc jeżeli w takim elemencie był kiedyś problem z owadami, to można również założyć, że problem powrócił.

Żeby dokładnie stwierdzić, który z nich zżera drewno najlepiej dokonać odkrywki. Każdy z owadów ma swoje charakterystyczne cechy żerowania. Najlepiej złapać takiego delikwenta na gorącym uczynku i ustalić jego rodzaj. Cechy charakterystyczne podaliśmy w artykule „Owady niszczące drewno”.

Mając już złoczyńcę przystępujemy do działania. Do pomocy mamy środki, które działają zarówno na postać dorosłą owada jak i na jego larwę.

Poniżej prezentujemy środki firmy Remmers do szybkiej reakcji.

Środki o szybkim działaniu: Anti-Insekt, Multi GS


To preparaty o szybkiej skuteczności do zwalczania owadów niszczących drewno. Jako składnik biologicznie aktywny zawierają one środek owadobójczy pyrethroid. Szybkość działania wynosi około 8 dni do 16 tygodni. Skuteczność tego składnika jest ciągła i obejmuje wszystkie stadia rozwoju owadów.

Fot. RemmersFot. Remmers

Fot. RemmersFot. Remmers

Fot. RemmersFot. Remmers

Na jakie pasożyty drewna działa preparat

Fot. RemmersFot. Remmers

Po dokładnym zabezpieczeniu drewna preparatami owadobójczymi, przystępujemy do jego odbudowy. Ale to już temat kolejnego artykułu.

Źródło: Remmers, opr. MZ

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
#poradnik #remmers #drewno #do ochrona

Więcej tematów: