ATLAS wspiera architektów

Podziel się:
„ATLAS wspiera fachowców” – motto łódzkiej firmy odnosi się zarówno do profesjonalnych wykonawców: tynkarzy czy glazurników, jak i do architektów. Największy polski producent chemii budowlanej oferuje nie tylko przydatne w codziennej pracy projektowej aplikacje on-line, ale również wspiera, jako wyłączny sponsor, prestiżowy konkurs Nagrody Architektonicznej POLITYKI, w którym wyłaniani są najbardziej utalentowani architekci i ich dzieła.

Fot. ATLASFot. ATLAS Tegoroczna edycja jest już trzecią, organizowaną przez tygodnik „POLITYKA”. W maju zostaną wyłonieni finaliści, zaś w czerwcu – zwycięzca Grand Prix. Celem inicjatywy jest promowanie obiektów architektonicznych wyróżniających się oryginalnymi rozwiązaniami, funkcjonalnością, dobrym smakiem i pozytywnie wpływających na estetykę otoczenia. W ubiegłych latach kapituła konkursu nagrodziła Przystań Miejską w Bydgoszczy, autorstwa APA Rokiccy oraz Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką w Katowicach, zaprojektowane przez Biuro Architektoniczne HS99. Od początku istnienia konkursu, jego wyłącznym sponsorem jest firma ATLAS.

– Jako producent chemii budowlanej, pragniemy kształtować i rozwijać polskie budownictwo w zakresie stosowanych materiałów, przekazywać fachowcom, wykonawcom i architektom, wiedzę i najlepsze rozwiązania:
od produktów po narzędzia ułatwiające i usprawniające pracę. Jednocześnie, jesteśmy firmą społecznie odpowiedzialną, zaangażowaną to kreowanie architektury w naszym kraju. Pragniemy wspierać i nagradzać wizjonerów, którzy nadają kształt otaczającej nas przestrzeni poprzez kreatywne, oryginalne i wyróżniające się projekty
- mówi Jacek Michalak, wiceprezes zarządu ds. rozwoju w Grupie ATLAS.

Fot. ATLASFot. ATLAS O nominacjach do konkursu decyduje gremium składające się z najwybitniejszych architektów, urbanistów, krytyków architektury, przedstawicieli mediów branżowych oraz stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz ładu w przestrzeni publicznej, a także znanych artystów. Projekty wskazywane są w trzech kategoriach: realizacje architektoniczne (mała i duża architektura, budownictwo inżynieryjne, mieszkalne zbiorowe i indywidualne, biurowce, budynki użyteczności publicznej, kościoły, budynki zreawitalizowane), rozwiązania urbanistyczne (osiedla, układy drogowe, tereny zielone, rekreacyjne, wypoczynkowe itp.) oraz sztuka w przestrzeni publicznej (instalacje artystyczne, pomniki).


Źródło: ATLAS

(MZ)
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
#wiadomości #atlas #konkursy

Więcej tematów: