Seminarium na temat Zrównoważonego budownictwa prefabrykowanego na Politechnice Warszawskiej

Podziel się:
Wydział Inżynierii Lądowej oraz Zakład Inżynierii Materiałów Budowlanych Politechniki Warszawskiej wraz ze Stowarzyszeniem Producentów Betonów zorganizowały seminarium na temat „Zrównoważonego budownictwa prefabrykowanego”. Seminarium odbyło się na politechnice w dniu 27.03.2013 roku. Wśród firm, w seminarium uczestniczyła również firma SOLBET.

Seminarium otwiera dyrektor Instytutu Inżynierii Budowlanej Profesor dr hab. inż. Andrzej GarbaczSeminarium otwiera dyrektor Instytutu Inżynierii Budowlanej Profesor dr hab. inż. Andrzej GarbaczPrezentacje poświęcone były prefabrykacji betonowej oraz betonowi komórkowemu. Przedstawiono zagadnienia i rozwiązania techniczne oraz realizacje w kontekście zrównoważonego rozwoju.

Architektura i budownictwo są dziedzinami, które w sposób znaczący wpływają i kształtują środowisko naturalne i otoczenie człowieka. Na każdym etapie należy zatem zwracać na ten aspekt uwagę: począwszy od wykonania projektu, od pozyskania surowców do produkcji materiałów budowlanych, poprzez produkcję tych materiałów, energię zużytą do ich wytworzenia i przetransportowania, następnie przez możliwości realizacji na budowie, walory techniczne budynków i skończywszy na utylizacji materiałów.

W spotkaniu brało udział około 60 studentówW spotkaniu brało udział około 60 studentówW kuluarach można było tradycyjnie uzyskać materiały firm, które miały prezentacjeW kuluarach można było tradycyjnie uzyskać materiały firm, które miały prezentacje


W spotkaniu uczestniczyło około 60 studentów i w opinii słuchaczy był to bardzo interesujące seminarium. To było już 11 seminarium na wyższej uczelni zorganizowane przez Stowarzyszenie Producentów Betonów. Pierwsze w tym cyklu odbyło się w marcu 2012 roku na Politechnice Warszawskiej.

Następne spotkania na kolejnych uczelniach wyższych odbędą się jeszcze w kwietniu i w czerwcu. To duży wkład Stowarzyszenia Producentów Betonów oraz firm biorących udział w seminariach w kształcenie studentów. To też znakomity przykład współpracy nauki i przemysłu.

Źródło: Solbet
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
#wiadomości #wykonawcy #solbet #seminaria

Więcej tematów: