Dzieło sztuki z siatki cięto-ciągnionej

Podziel się:

Gdy Philippe Lebourg, właściciel i prezes biura projektowego Azimut we francuskim Nantes, wprowadził się do nowego biura, zastał w pomieszczeniach metalowe dźwigary, których nie można było ani usunąć, ani zasłonić. I tak narodził się pomysł zastosowania metalu i wyłożenia sufitu siatką cięto-ciągnioną MEVACO z surowego aluminium.

Fot. MevacoFot. MevacoFot. MevacoFot. Mevaco


Siatkę o oczkach rombowych 20x10x2 i szerokości mostka 1,0 mm obrobiła firma Jallais S.A. z Nantes. Po zamontowaniu siatki sufit wygląda za dnia jak płaska metalowa powierzchnia. Wieczorem, po włączeniu znajdujących się pod siatką świetlówek, otwiera się druga płaszczyzna i widoczne staje się techniczne tło sufitu. Filtracja siatki zapewnia optymalne oświetlenie podczas pracy.

Fot. MevacoFot. MevacoFot. MevacoFot. Mevaco


Aby zachować spójność pomieszczenia, architekci z biura Azimut obudowali siatką cięto-ciągnioną MEVACO również 5,80-metrową szafę na archiwa z malowanego na biało drewna. W szafie przechowywane są dokumenty, plany i szkice. Pięć elementów drzwi przesuwnych o szerokości 1,10 metra obudowano siatką cięto-ciągnioną 20x10,5x2 o szerokości mostka 1,0 mm. Aby umożliwić przesuwanie drzwi w obie strony, metal został naciągnięty na ramy. Gdy podczas otwierania, drzwi nakładają się na siebie, powstają wciąż nowe wzory.

Fot. MevacoFot. MevacoFot. MevacoFot. Mevaco


Fot. MevacoFot. MevacoDla Philippe Lebourga siatka cięto-ciągniona MEVACO jest materiałem bardzo różnorodnym: "Efekt optyczny jest fascynujący. Dla mnie ważna jest gra między przejrzystością a masywnością." Obecnie architekci stosują siatkę cięto-ciągnioną firmy MEVACO przy przebudowie centrum handlowego Centre Commercial Jean Vilar w Angers w dzielnicy La Roseraie.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
#- #inne #mevaco

Więcej tematów: