Targi BUD-GRYF SZCZECIN i ENERGIA

Podziel się:

Targi BUD-GRYF SZCZECIN i ENERGIA rocznie gromadzą ponad 250 firm związanych z branżą budowlaną i energetyczną, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Od lat są największym wydarzeniem gospodarczym na Pomorzu Zachodnim, chętnie i licznie odwiedzanym przez branżowców, architektów, deweloperów, a także indywidualnych inwestorów. Podczas targów prezentowane są nowe technologie, materiały i rozwiązania budowlane oraz technologie pozyskiwania i wykorzystywania energii elektrycznej oraz cieplnej ze źródeł odnawialnych i konwencjonalnych, możliwości finansowania, sposoby magazynowania i oszczędzania energii. Dla wielu jest to miejsce zawierania kontaktów biznesowych, dających początek nowym projektom i inwestycjom.

Targi BUD-GRYF SZCZECIN i ENERGIA

Spotkania biznesowe


W trakcie targów, wspólnie z ośrodkiem Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP, organizowane są umawiane spotkania biznesowe (międzynarodowa giełda kooperacyjna), umożliwiające uczestnikom pozyskanie nowych kontrahentów i kooperantów. W 2011 roku w spotkaniach uczestniczyło 70 firm, odbywając łącznie 180 rozmów. Była to największa giełda kooperacyjna branży budowlanej i energetycznej, jaka do tej pory została zorganizowana na Pomorzu Zachodnim.
Projekt „Przekrój domu niskoenergetycznego”

21. edycja targów BUD-GRYF SZCZECIN oraz 16. edycja targów ENERGIA to kontynuacja promocji budownictwa energooszczędnego i pasywnego. W hali głównej Międzynarodowych Targów Szczecińskich ponownie zbudowany zostanie fragment domu. Prezentacja ma na celu przybliżenie uczestnikom targów idei budownictwa energooszczędnego i pokazanie inwestorom, z jakich materiałów korzystać, aby dom spełniał wymogi budynku niskoenergetycznego, a koszt jego utrzymania był znacznie niższy niż domów budowanych w standardowych technologiach. Przy przekroju domu niskoenergetycznego powstanie „Loża ekspertów”, w której przedstawiciele firm uczestniczących w projekcie przez wszystkie dni targowe będą przedstawiali poszczególne materiały i technologie.

Konferencje


Od pięciu lat targom towarzyszy konferencja naukowo-techniczna pt. „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu”, ciesząca się dużym zainteresowaniem przedstawicieli samorządów oraz firm z branży energetycznej z całej Polski. Konferencja odbędzie się w pierwszy dzień targów, tj. 16 marca. Na tegorocznej konferencji omawiane będą m.in. możliwości i bariery dla nowych firm wkraczających w rynek odnawialnych źródeł energii w województwie zachodniopomorskim.

Także w pierwszy dzień targów odbędzie się konferencja „Redukcja kosztów eksploatacji budynków - właściwości i wykorzystanie materiałów zmiennofazowych” skierowana do architektów, projektantów, deweloperów i przedstawicieli samorządu terytorialnego, firm budowlanych i wykonawczych. W ramach konferencji zostanie przedstawione wykorzystanie materiałów budowlanych z zastosowaniem substancji zmiennofazowych (Phase Changing Materials). Organizatorami konferencji są: BASF Polska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny  Wydział Budownictwa i Architektury oraz Międzynarodowe

Targi Szczecińskie.


Akademia Murowania dla uczniów oraz szkolenia dla nauczycieli
W piątek 16 marca 2012 roku podczas prowadzona będzie Akademia Murowania SILKA YTONG. Jest to autorski program firmy Xella Polska, który ma na celu edukację uczniów szkół zawodowych i techników w zakresie nowoczesnych technologii budowlanych.

Tego samego dnia odbędzie się seminarium „Inwestuj w wiedzę. Szkolenia dla nauczycieli zawodu”, organizowane przez wydawcę miesięcznika DACHY. Udział w seminarium dla nauczycieli zawodu jest bezpłatny i będzie miał charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny. Na modelowym dachu zostaną przedstawione możliwe najlepsze rozwiązania w zakresie pokryć oraz wentylacji.

Konkursy dla wystawców i zwiedzających


Tradycyjnie podczas targów odbędą się dwa konkursy dla wystawców: konkurs Wyróżniony Wyrób, którego laureaci uhonorowani zostają medalami „Wyróżniony Wyrób” Międzynarodowych Targów Szczecińskich i dyplomami wyróżnienia, oraz konkurs o Godło Złoty Kask organizowany przez Polską Izbę Przemysłowo - Handlową Budownictwa. Nowością będzie konkurs na najciekawszą aranżację stoiska – zwycięskie stoisko zostanie wyłonione głosami zwiedzających targi.

Nowości na targach BUD-GRYF SZCZECIN 2012


Przedstawiamy nowości szczególnie polecane przez naszych wystawców:

POLYTECH MP Ciepła zaprawa murarska
Wystawca: P.P.U.H Akces Brunon Kieloch



Zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym, wewnątrz i na zewnątrz budynków, z wyjątkiem pomieszczeń narażonych na trwałe zawilgocenie (mury piwnic, fundamenty poniżej poziomu przemakania itp.). Jej stosowanie zwiększa stopień ujednolicenia izolacyjności cieplnej muru. Murowanie przeprowadza się tradycyjną techniką i narzędziami, zgodnie ze sztuką budowlaną.

Właściwości: eliminuje lub w znacznym stopniu ogranicza zjawisko mostków termicznych, zwiększa ujednolicenie izolacyjności cieplnej przegrody, posiada bardzo dobrą przyczepność, jest plastyczna, charakteryzuje się niską pracochłonnością przygotowania mokrej zaprawy, pozwala na szybkie murowanie
Współczynnik przewodności cieplnej λ do 0,2
Wytrzymałość na ściskanie stwardniałej zaprawy 5,7 ± 0,2 N/mm2
Spełnia wymagania normy: PN-EN 998-2:2004; PN-EN 998-2:2004/Ap 1:2008

POLYTECH THERM Ciepły tynk
Wystawca: P.P.U.H Akces Brunon Kieloch



Docieplający tynk szczególnie polecany dla ociepleń murów jednowarstwowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod docieplania płytami izolacyjnymi, tynk pozwala ścianom „oddychać”, odprowadzając wilgoć na zewnątrz muru. Zawiera granulat styropianowy.

Właściwości: eliminuje lub w znacznym stopniu ogranicza zjawisko mostków termicznych, zapewnia bardzo dobrą izolację termo-akustyczną, dobrą przyczepność do podłoża, wysoką wydajność, ogranicza powstanie rys i pęknięć.

Ma zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym, wewnątrz i na zewnątrz budynków jako dodatkowa termoizolacja elementów murowych z ceramiki poryzowanej, betonu komórkowego, jako jedno lub dwuwarstwowy tynk podkładowy pod tynki szlachetne. Może być wykonywany zarówno w agregatach tynkarskich jak i metodą tradycyjną. Wymaga wykończenia warstwą dekoracyjno-ochronną.

Wydajność z 1 worka (15 kg) ~ 4 m2  przy grubości  1cm (ok. 40 l zaprawy)
Zużycie wody: ~ 9L / 1 worek
Współczynnik przepuszczalności pary wodnej:  µ   ≤ 7
Współczynnik przewodzenia ciepła: λ    ≤ 0,1W/m•K
Wytrzymałość na ściskanie po 28 dniach przechowywania: 1,4 - 2,5 N/mm2

POLYTECH 20/80 Lekka zaprawa wyrównująco-izolacyjna (styrobeton)
Wystawca: P.P.U.H Akces Brunon Kieloch



Zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym, do wykonywania podkładów podłogowych, warstw wyrównawczych, warstw izolacyjnych na stropach i dachach, do termoizolacji balkonów, tarasów, basenów oraz do izolacji innych przegród pionowych i poziomych.

Właściwości: Zapewnia stabilność podłoża (nie występuje zjawisko klawiszowania płyt izolacyjnych), eliminuje lub w znacznym stopniu ogranicza zjawisko powstawania mostków termicznych, zapewnia bardzo dobre dopasowanie do podłoża, niski ciężar właściwy, bardzo dobre termo-akustyczne właściwości izolacyjne, dużą wytrzymałość na ściskanie oraz wysoką wydajność w czasie realizacji (1 m3 / 6 min.). Zaprawa szybko wiąże i schnie, ponadto nie rozprzestrzenia ognia (system dachowy klasa B ROOF (t1)).

Wykonanie: Zaprawę Polytech 20/80 można uzyskać poprzez zmieszanie produktu „Żółty Worek Polytech 20/80” z cementem i wodą. Mieszać należy w betoniarce wolnospadowej lub za pomocą mieszarki samochodowej lub mieszarki z serii MP1.

IZOCER – system dociepleń Materiały termoizolacyjne na bazie perlitu ekspandowanego
Wystawca: PTH CERTECH



Na system składają się cztery nowoczesne produkty wykorzystujące właściwości perlitu ekspandowanego: IZOCER T-500 - zaprawa tynkarska, IZOCER B-600 - lekka i ciepła wylewka, IZOCER M-700 - ciepła zaprawa murarska, IZOPERL - izolacyjny granulat perlitowy. Korzyści wynikające ze stosowania materiałów to niski współczynnik przewodzenia i przenikania ciepła, paroprzepuszczalność, izolacja akustyczna, odciążenie konstrukcji budynków oraz odporność na pleśnie i grzyby.

TERMOBET Kształtka wieńcowa
Wystawca: KONBET Sp. z o.o. Sp. K



Dzięki innowacyjnemu połączeniu dwóch materiałów styropianu i betonu kształtka wieńcowa TERMOBET pozwala na bezpośrednią izolację termiczną wieńca, poprawiając izolacyjność termiczną o 441,43%. Kluczowymi zaletami kształtki TERMOBET są: najlepsze na rynku właściwości termoizolacyjne, mniejsza pracochłonność wykonania wieńca, bez konieczności stosowania szalunku drewnianego, przyśpieszenia prac budowlanych, niższe koszty finalne wykonania stropu.
Kształtka wieńcowa TERMOBET jest uzupełnieniem rodziny produktów KONBET TERMOSYSTEM poprawiających klasę energetyczną budynków poprzez zmniejszenie zużycia energii cieplnej.
Kształtka wieńcowa TERMOBET została zgłoszona do Urzędu Patentowego pod numerem P.396868.

Farby Fotokatalityczne Titanium IN, Titanium FA, Titanium LX, Titanium DR       
Wystawca: Pigment Sp. j.



W wyniku przebiegu procesu fotokatalitycznego zachodzącego w obecności światła i tlenu zanieczyszczenia atmosferyczne stykając się z pomalowanymi powierzchniami ulegają utlenieniu przekształcając się w substancje nieszkodliwe  dla zdrowia i środowiska, co powoduje, że farby fotokatalityczne usuwają zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy, oczyszczają powietrze, ograniczają rozwój bakterii i pleśni, oraz mają czynne właściwości antyalergiczne co potwierdzają liczne badania w wyspecjalizowanych instytutach badawczych.

UNI-FU Komin uniwersalny
Wystawca: PLEWA OSMOSE CERAMIKA Sp. z o.o.



Komin z glazurowaną rurą wewnętrzną i miską do odprowadzania skroplin. Znajduje zastosowanie głównie w kotłowniach c.o. Jest to komin uniwersalny, przeznaczony do pracy mokrej lub suchej, do pieców na różne rodzaje paliw, w tym na gaz i olej opałowy. Może być również zastosowany do podłączenia kominka. Jest on odporny na pożar sadzy.
Dostępny w przekrojach od 12x12 do 35x35 cm.

Blower Door Test szczelności budynków
Wystawca: Futurehause



Nowość na szczecińskim rynku - badanie Blower Door, czyli test szczelności budynku, który pozwala wyeliminować nieszczelności budynku i w konsekwencji ograniczyć mostki termiczne wynikające z niekontrolowanego przepływu powietrza w przegrodach. Ogranicza to koszty ogrzewania. Test wykonywany jest na etapie stanu surowego zamkniętego, dzięki czemu nieszczelności wykrywane są już na etapie budowy, a nie w trakcie użytkowania budynku.

Drzwi zewnętrzne THERMO PORTAL Firmy INTERNORM do domów pasywnych i niskoenergetycznych
Wystawca: Futurehause



Nowa seria drzwi aluminiowych zewnętrznych Thermo Portal podkreśla najwyższe kompetencje firmy Internorm w zakresie izolacyjności cieplnej, zróżnicowania wizualnego i bezpieczeństwa. Drzwi w konstrukcji aluminiowej powlekane, szklenie czterowarstwowe. Współczynnik izolacyjności cieplnej dla drzwi wynosi U=0,84 W/m2K. Idealnie nadają się do nowoczesnych, niskoenergetycznych i pasywnych budynków.

POMPA CIEPŁA "NATEA"
Wystawca: Sofath



Sercem instalacji Natea jest pompa ciepła, która pozwala poprzez wykorzystanie procesu bezpośredniego odparowania, pozyskać energię zgromadzoną w ziemi przez kolektor gruntowy (poziomy lub pionowy) i dostarczyć ją do wnętrza domu celem jego ogrzania. W systemie Natea transfer ciepła jest zapewniony dzięki w pełni ekologicznemu, bezpiecznemu czynnikowi R410A pracującemu w obiegu zamkniętym.
Dzięki zastosowaniu nowego typu kompresora typu SCROLL, wartość współczynnika efektywności COP wzrosła, w zależności od modelu, do wartości: 5,04 (temp. parowania 0oC; temp. skraplania 35oC). Dodatkową zaletą, oprócz funkcji ogrzewania domu, jest wytwarzanie ciepłej wody użytkowej o temperaturze do 65oC. Pompy ciepła Natea posiadają również opcję chłodzenia pomieszczeń.

Elektrowania na biomasę


Na targach zaprezentowana zostanie makieta elektrowni na biomasę. Wykonawcą projektu badawczo-rozwojowego jest Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, na zlecenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Patroni honorowi targów:


Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego
Wojewoda Zachodniopomorski
Prezydent Miasta Szczecin
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki
Rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego

Data: 16-18 marca 2012
Godziny otwarcia: piątek, sobota 10:00-18:00, niedziela 10:00-17:00
Cenny biletów: normalny – 9zł, ulgowy – 7zł (dzieci do 7 lat – wstęp wolny), parking – 5zł

Międzynarodowe Targi Szczecińskie
ul. Struga 6-8, 70-777 Szczecin
www.mts.pl , office@mts.pl , 91 464 44 01
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
#wiadomości #wykonawcy #targi #szczecin #mts

Więcej tematów: