Impregnowanie dachówek

Podziel się:

Amerykańskie marzenie o domu z ogródkiem coraz łatwiej jest zrealizować w polskich warunkach. Na spełnieniu marzenia nie możemy jednak poprzestać, gdyż własny dom to także obowiązek dbania o niego i przeprowadzania okresowych remontów, które zazwyczaj mają miejsce wiosną. Jak chociaż częściowo ich uniknąć? Spróbujmy przykładowo zaimpregnować nasz dach jesienią. Dzięki temu dach skutecznie będzie opierał się niekorzystnym warunkom atmosferycznym a przy tym dodamy głębi koloru i podkreślimy piękno naszej dachówki.

Impregnowanie dachówekDeszcze, które nadchodzą wraz z jesiennymi miesiącami, to jeden z objawów niszczycielskiej siły natury. Niska temperatura i silny wiatr dopełniają jej działania przez wiele miesięcy w roku. Efektem są popękane, porośnięte mchem, wyblakle dachówki, które wymagają nakładów finansowych na renowację, aby odzyskać swój blask i właściwości dla jakich zostały stworzone.

Można jednak temu zapobiec stosując środki firmy Qmar przeznaczone do hydrofobowej (zapobiegającej wnikaniu wody) impregnacji dachówki ceramicznej bądź betonowej, które zdobywają coraz liczniejsze rzesze zwolenników. Oba impregnaty posiadają innowacyjne właściwości i należą do grupy ekologicznych produktów stworzonych na bazie wodnej.

Jakie jest ich działanie? Woda nie zwilża zaimpregnowanej powierzchni, lecz jest z niej usuwana w postaci kropel. Przeciwdziała to niszczeniu powierzchni na skutek czynników atmosferycznych, erozji wodą i porastaniu mchem. Dachówka zabezpieczona impregnatem jest bardzo trwała i mniej podatna na zabrudzenia, które są spłukiwane wraz z wodą opadową. Jednocześnie zachowana jest przepuszczalność par i gazów, co umożliwia oddychanie zaimpregnowanej powierzchni a woda nie zalega w materiale. Powierzchnie zabezpieczane preparatem nabierają bardziej intensywnego i głębokiego koloru, co uwypukla ich naturalne piękno.

IMPREGNAT DO DACHÓWKI CEMENTOWEJ i CERAMICZNEJ



Impregnowanie dachówekImpregnowanie dachówek


POJEMNOŚĆ: 5L i 10L 

SPOSÓB STOSOWANIA:


Powierzchnie należy oczyścić wodą – najlepiej metodą ciśnieniową. Preparat nanosimy po całkowitym wyschnięciu umytej powierzchni. Środek można nakładać pędzlem lub natryskiem, dbając o jego równomierne rozprowadzenie, bez zacieków i smug, lub przez kąpiel całych elementów. Okna lub inne elementy należy zabezpieczyć przed pomalowaniem. W celu zmaksymalizowania efektu zaleca się malować dwukrotnie metodą mokre na mokre.

UWAGA:


Przed użyciem dokładnie wymieszać. Temperatura prowadzonych prac od 10°C do 25°C.

SKŁADOWANIE:


Środek należy przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze od 5°C do 30°C. Zużyć w ciągu 12 miesięcy od daty produkcji.

WYDAJNOŚĆ:


6-7 m²/litr w zależności od nasiąkliwości podłoża i sposobu aplikacji.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
#czytelnia #ochrona #dach #impregnat #impregnowanie #zewnatrz_bud #qmar

Więcej tematów: