CIECH zdobył pierwszą nagrodę („diamentową”) w konkursie „Liderzy ESG”, w kategorii „Strategia”, organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, firmę doradczą PwC oraz NN Investment Partners TFI. Strategia ESG Grupy, ogłoszona w maju tego roku, zawiera osiem zobowiązań CIECH w zakresie polityki klimatycznej, relacji społecznych i ładu korporacyjnego. Dostępna jest na stronie www.esgciech.com.

„Lider ESG” to tytuł przyznawany firmom oraz instytucjom, które mają i realizują wyróżniającą się strategię ESG, oferują innowacyjne produkty i usługi, pozytywnie oddziałujące na środowisko, a także prowadzą skuteczne kampanie informacyjne oraz promocyjne w obszarze zrównoważonego rozwoju. Nagroda przyznawana jest w trzech głównych kategoriach: „Strategia”, „Innowacja” oraz „Program edukacyjny”. W tej pierwszej, ocenie Kapituły podlegały strategie ESG przyjęte w organizacjach w 2020 i 2021 roku.
CIECH został wyróżniony za m.in. wymierne i ambitne cele (z wysokim prawdopodobieństwem ich realizacji dzięki celom krótkoterminowym), obszerny i szczegółowy program nakładów inwestycyjnych, skoncentrowany na dekarbonizacji, a także daleko idącą integrację praktyk ESG w procesach inwestycyjnych i zakupowych.
![]() | ![]() |

Kapituła konkursu, po ocenie około 100 projektów, nagrodziła w sumie dziewięć firm, w trzech kategoriach. W jej skład weszli zarówno przedstawiciele organizatorów konkursu, jak i cenieni eksperci ze świata nauki, biznesu oraz działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie https://www.pwc.pl/pl/liderzy-esg.html.
REKLAMA:
Niektóre ze zobowiązań, jakie podjęła Grupa CIECH w swojej ambitnej strategii ESG, to m.in. neutralność klimatyczna do 2040 roku, zmniejszenie ilości potrzebnej energii w procesach produkcji, ochrona zasobów naturalnych, wdrażanie idei gospodarki obiegu zamkniętego w codziennej działalności biznesowej, rozwój pracowników oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pracy. Cele strategii – mierzalne i umożliwiające monitorowanie postępów – są zgodne z kryteriami ESG stosowanymi w ocenie spółek giełdowych przez globalnych inwestorów. Wpisują się także w założenia „Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju”, przygotowanej przez Organizację Narodów Zjednoczonych.
REKLAMA:
REKLAMA: