AkzoNobel Partnerem Poznań Design Festiwal

Podziel się:
Design odpowiedzialny społecznie, tworzenie przestrzeni miejskich z myślą o konkretnych potrzebach użytkowników, projektowanie w służbie polepszenia jakości życia ludzi – to najważniejsze zagadnienia, które zostaną poruszone podczas 7. edycji Poznań Design Festiwal. Partnerem Festiwalu jest AkzoNobel, wiodący producent farb i lakierów.

Fot. AkzoNobelFot. AkzoNobelDesign często kojarzony jest z wyszukanymi projektami, przedmiotami o oryginalnych kształtach, które poza tym, że wyglądają estetycznie, niewiele wnoszą do ludzkiego życia. Tegoroczny Poznań Design Festiwal ma pokazać prospołeczną stronę projektowania, której istotą jest odpowiedzialność ekologiczna i ekonomiczna oraz dążenie do polepszenia jakości życia ludzi.

I właśnie takie podejście jest nam szczególnie bliskie. Od lat bierzemy udział w szeregu działań związanych z projektowaniem społecznym. Najlepszym przykładem jest kolorowa metamorfoza miasta Kuşadası na zachodnim wybrzeżu Turcji. Akcję zainicjowali miejscowi artyści, a my we współpracy z lokalnymi władzami, pomogliśmy wcielić ją w życie. W ten sposób z zaniedbanego miejsca, w którym nawet mieszkańcy niechętnie korzystali z ogólnodostępnych przestrzeni, stało się dumą lokalnej społeczności, inspiracją do otwarcia sklepików i restauracji oraz atrakcją, która przyciąga turystów z całego świata – mówi Katarzyna Kowalczyk, AkzoNobel. – Chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami w tym obszarze. Pokazać, że design może iść w parze z odpowiedzialnością społeczną, ze zrównoważonym rozwojem – dodaje.

AkzoNobel podczas Festiwalu chce zwrócić uwagę środowiska projektantów i architektów na to, że nawet z pozoru niewielka zmiana np. kolor, może stanowić ogromną różnicę w jakości funkcjonowania w danym środowisku.

Fot. AkzoNobelFot. AkzoNobel– Proste, ale przemyślane rozwiązania potrafią całkowicie odmienić otoczenie. Dodanie koloru, także poprzez zaplanowanie nasadzeń roślin, jak zrobiliśmy to przy rewitalizacji podwórza przy społecznych domu kultury Stare Polesie / Miejsce Spotkań w Łodzi, nie jest rewolucją, a wiele wnosi w miejską przestrzeń. Odpowiednio dobrane materiały, które poza trwałością pozwolą np. zmniejszyć „efekt wysp ciepła” w miastach, będą oczyszczały powietrze czy dzięki właściwościom antymikrobowym zwiększą bezpieczeństwo korzystania z przestrzeni wspólnych – to elementy, których również nie powinno zabraknąć w projektowaniu społecznym – dodaje Katarzyna Kowalczyk.

Firma swoimi doświadczeniami w obszarze odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju będzie dzielić się w formie przygotowanych materiałów multimedialnych, które wyświetlane będą podczas Festiwalu. Planowane jest także szkolenie online dla osób profesjonalnie zajmujących się projektowaniem. Link do warsztatu w dniu 2.10. (piątek) w godzinach 13.00 – 14.00: „Znaczenie kolorów w projektowaniu: spotkanie ze Stephanie Kraneveld”.

Nie zabraknie również inspiracji do zabawy z barwą i kolorami na warsztatach zorganizowanych dla dzieci oraz nauczycieli.

Siódmy Poznań Design Festiwal odbywa się w dniach 25.09. – 03.10.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
#wiadomości #sponsoring #chemia #akzo_nobel #imprezy

Więcej tematów: