Nowe pianki PU od Webera

Podziel się:
Weber wprowadza nowe pianki poliuretanowe do profesjonalnego montażu i uszczelniania budynków. Niskoprężna pianka weber PPU-1, wydajna pianka weber PPU-1 65, klej do styropianu PPU-2 i czyścik PU cleaner to praktyczny pakiet produktów uzupełniających do elewacyjnych prac ociepleniowych i wykończeniowych w obiektach budowlanych.

Nowe pianki PU Weber do montażu i uszczelniania budynków. Fot. WeberNowe pianki PU Weber do montażu i uszczelniania budynków. Fot. Weber
Pakiet nowych pianek PU Weber: niskoprężna weber PPU-1. Fot. WeberPakiet nowych pianek PU Weber: niskoprężna weber PPU-1. Fot. WeberSzeroka gama systemu energooszczędnej izolacji budynków weber.therm została uzupełniona o nowe, praktyczne niezbędniki. W ofercie producenta tynków elewacyjnych, zapraw klejowych, farb, gruntów i akcesoriów do ocieplania i wykańczania budynków pojawiły się nowe produkty do montażu i uszczelniania systemów ociepleń: pianki montażowe weber PPU-1 (dostępne w dwóch wersjach: niskoprężnej weber PPU-1 i wydajnej weber PPU-1 65 o obniżonej prężności), poliuretanowy klej do styropianu weber PPU-2 oraz czyścik do pianek PU weber PU cleaner.

Montuj i uszczelniaj z piankami weber PPU-1


Pianka montażowa to jeden z najchętniej stosowanych materiałów pomocniczych na budowie. Nic dziwnego, bo pianka doskonale wypełnia i zabezpiecza wszelkie pęknięcia, drobne rozwarstwienia i szczeliny. Stanowi również doskonałą izolację dachów i otworów, w których osadza się okna, parapety i drzwi. Wtłoczony hermetycznie materiał po wyciśnięciu rozpręża się i twardnieje na skutek reakcji z wilgocią z powietrza. Dzięki temu, że pianka silnie się pieni, szczelnie wypełnia izolowaną przestrzeń. Skutecznie eliminuje mostki termiczne i zapobiega ucieczce ciepła przez ściany.

Wydajna pianka weber PPU-1 65 o obniżonej prężności. Fot. WeberWydajna pianka weber PPU-1 65 o obniżonej prężności. Fot. WeberNowe pianki montażowe marki Weber można nabyć w dwóch formułach: jako niskoprężną piankę weber PPU-1 lub wydajną piankę weber PPU-1 65 o obniżonej prężności. Niskoprężna weber PPU-1 sprawdzi się podczas montażu okien, parapetów lub drzwi, bo nie wywiera nadmiernego nacisku na profile i zapobiega wypaczeniu ram. Z kolei weber PPU-1 65, pianka o podwyższonej wydajności dająca aż 65 litrów piany z opakowania o pojemności 830 ml, nadaje się do izolowania większych szczelin i dużych powierzchni.

Nowe pianki poliuretanowe weber PPU-1 doskonale współpracują z najczęściej stosowanymi materiałami budowlanymi. Mają świetną przyczepność do styropianu, profili PVC, drewna, metali i typowych materiałów budowlanych (cegła, beton gips). Zapewniają izolację termiczną i wygłuszenie wszystkich elementów budynku, w tym drzwi i okien, przestrzeni wokół parapetów, dachów i stropodachów, mniejszych i większych szczelin i pęknięć zarówno w wielowarstwowym ociepleniu budynku, jak i w samej konstrukcji obiektu budowlanego.

Podobnie jak inne produkty poliuretanowe, pianki weber PPU-1 nakłada się klasycznie tj. przy pomocy pistoletu. „Pianę należy aplikować od dołu do góry szczeliny, którą wypełnia się do 60% głębokości. Szczeliny szersze niż 4 cm (w przypadku stosowania wydajnej piany weber PPU-1 65) lub 5 cm (dla niskoprężnej weber PPU-1) należy wypełniać warstwami, a każdą wartswę po nałożeniu należy zwilżyć wodą”, tłumaczy Krzysztof Siemak, kierownik produktu systemy fasadowe Weber.
Klej do styropianu weber PPU-2. Fot. WeberKlej do styropianu weber PPU-2. Fot. WeberJuż po dwóch godzinach od aplikacji pianki Weber można odpowiednio do potrzeb przycinać i obrabiać, a pełne utwardzenie zyskują po 24 godzinach. Wtedy również należy zabezpieczyć warstwy piany przed działaniem promieniowania UV używając mas silikonowych, tynków czy farb elewacyjnych.

Szybkie i pewne klejenie styropianu z weber-PPU 2


Poza klasycznymi piankami montażowymi, ofertę poliuretanowych niezbędników do montażu systemów ociepleń, uzupełnia klej weber PPU-2. Nowy klej pod postacią piany służy do montażu płyt ociepleniowych ze styropianu, zarówno białego, jak i grafitowego oraz do mocowania płyt XPS i EPS przy ocieplaniu fundamentów, przyziemnych części budynków i piwnic. Ma świetną przyczepność do styropianu, betonu, cegły, tynków oraz do podłoży bitumicznych, a także drewna i metali.
Wykonawca, który używa pianki zamiast tradycyjnej zaprawy klejowej, jest w stanie znacząco skrócić czas prac elewacyjnych. „Po dwóch godzinach płyty przyklejone przy użyciu weber PPU-2 można szlifować i kołkować. Pełne utwardzenie ocieplenia następuje po 24 godzinach. W praktyce oznacza to, że używając kleju weber PPU-2 ekipa budowlana może w jeden dzień przykleić materiał izolacyjny, zainstalować kołki, położyć i zaszpachlować siatkę”, mówi Krzysztof Siemak.

Produkt weber PPU-2 umożliwia klejenie płyt zarówno w niskich temperaturach (już od -5°C), jak i podczas upałów (do +30°C). Z jednego opakowania weber PPU-2 można wycisnąć do 45 litrów pianki. Taka ilość wystarczy do wykonania ośmiu metrów kwadratowych elewacji w systemach ETICS lub dwunastu metrów kwadratowych przy pracach ociepleniowych fundamentów budynku.

Czyścik weber PU cleaner. Fot. WeberCzyścik weber PU cleaner. Fot. Weber

Czystość dla wygody


Uzupełnienie oferty pianek weber stanowi czyścik weber PU cleaner. Dzięki niemu można dokładnie oczyścić pistolet aplikacyjny i usunąć świeże zabrudzenia z pian i klejów poliuretanowych. Po utwardzeniu pianek ich ewentualne pozostałości należy usuwać mechanicznie.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
#fasada #docieplanie #produkty #sciany #zewnatrz_bud #piany #do docieplanie #weber #uszczelniacz

Więcej tematów: