13 czerwca, podczas Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa”, odbyła się uroczysta gala połączona z rozdaniem prestiżowych branżowych nagród TYTAN.

TYTANY po raz pierwszy przyznano w czerwcu 2003 r., w trakcie pierwszej edycji Konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa”. Od tego czasu nagrody wręczane są nieprzerwanie każdego roku – na liście zwycięzców znajduje się już blisko stu laureatów. Dodatkowo podczas każdego rozdania specjalne wyróżnienia otrzymują inwestorzy nagrodzonych projektów – przekazywany jest im Tytanowy Laur Inwestora.
Wśród tegorocznych laureatów nagrody TYTAN znaleźli się:
- firma ZRB Janicki, która otrzymała nagrodę za wykonanie przewiertu HDD (ang. Horizontal Directional Drilling – horyzontalne wiercenie kierunkowe) pod rzeką Odrą w m. Ratowice w celu instalacji rurociągu DN1000 o długości 1180 m w ramach budowy gazociągu relacji Zdzieszowice–Wrocław (kategoria: Projekt roku – nowa instalacja);
- konsorcjum firm BLEJKAN S.A. oraz P.P.H.U. AKWA J. Biskup, S. Owczarek sp.j. – nagrodzono bezwykopowy remont trzech nitek syfonu DN1500 pod Wisłą w Krakowie w technologii CIPP UV (ang. Cured in Place Pipe) (Projekt roku – renowacja);
- P.P.H.U. AKWA J. Biskup, S. Owczarek sp.j. – TYTAN 2019 za modernizację osadników wtórnych w oczyszczalni ścieków Panewniki w Katowicach z wykorzystaniem technologii CIPP (Mały projekt bezwykopowy);
- Aarsleff – statuetka za renowację w technologii CIPP kilkuset metrów przewodów kanalizacyjnych o dużych średnicach, leżących bezpośrednio pod torami kolejowymi na głębokości 5–6 m w m. Odense w Danii (Europejski projekt w technologiach bezwykopowych);
- Herrenknecht AG – firma otrzymała nagrodę za E-Power Pipe – innowacyjną technologię do realizacji przekroczeń długodystansowych i instalacji rurociągów osłonowych z tworzyw sztucznych o średnicach od 300 do 700 mm dla linii energetycznych (Produkt roku).
Tytanowe Laury Inwestora trafiły do: Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A., Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie oraz Katowickiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej sp. z o.o.
Oprócz tego przyznano nagrodę specjalną dla Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych z okazji jubileuszu 100-lecia oraz za wkład w rozwój branży bezwykopowej.
Lista wszystkich nominowanych do nagrody TYTAN 2019 dostępna jest tutaj, a zestawienie dotychczasowych laureatów można znaleźć tutaj.
TYTANY to nagrody branżowe, których fundatorem jest Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o. Zwycięzcy wybierani są spośród firm nominowanych do nagrody przez redakcję kwartalnika „Inżynieria Bezwykopowa”, a ich wyłonienie odbywa się poprzez głosowanie niezależnego jury, skład którego tworzą specjaliści z największych polskich uczelni technicznych i stowarzyszeń branżowych. Wyróżnieniami honoruje się realizacje ambitnych i unikatowych projektów, innowacyjne produkty oraz zasłużone dla branży bezwykopowej podmioty. Warto podkreślić, że jest to wyjątkowe wyróżnienie w skali Europy, a nagrody trafiają nie tylko do firm z Polski, ale też z zagranicy. Laureaci otrzymują statuetki TYTAN, zaprojektowane blisko 20 lat temu przez krakowskiego artystę rzeźbiarza Andrzeja Krawczaka.
Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” to coroczne spotkanie m.in. przedstawicieli inwestorów, firm dostarczających usługi i produkty dla branży bezwykopowej, projektantów, instytucji i stowarzyszeń branżowych, ośrodków naukowych i badawczych. Każdego roku uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na intensywny program, wypełniony wykładami, panelami dyskusyjnymi i wyjątkowymi pokazami technologii bezwykopowych na żywo. Na gości czeka również wystawa maszyn, urządzeń i innych produktów stosowanych w robotach bezwykopowych, a także wiele wydarzeń towarzyszących oraz atrakcji. Podczas uroczystej gali odbywa się rozdanie nagród TYTAN w branży bezwykopowej.
Wydawnictwo INŻYNIERIA to wydawca portalu inzynieria.com oraz kwartalników branżowych („Inżynieria Bezwykopowa” i „GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele”), jak również organizator innych wydarzeń branżowych: „CIPP Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu”, „Budownictwo Podziemne”, „Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi” oraz „Geoinżynieria w Budownictwie”.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: