Sale rekreacyjne przeznaczone do uprawiania różnych dyscyplin sportowych muszą spełniać wiele wymogów dotyczących bezpieczeństwa, funkcjonalności i wytrzymałości oraz łatwości utrzymania ich w czystości. Naturalne właściwości podłóg drewnianych zwiększy i zachowa odpowiednio dobrany system lakierniczy składający się z kompatybilnych ze sobą wyrobów: lakieru, podkładu oraz emalii do malowania linii i pól wytyczających grę. Radzimy, jak krok po kroku zrealizować prace na sali sportowej z wykorzystaniem linii profesjonalnych produktów.

System Sigmavar - spójna technologia
Z uwagi na intensywność użytkowania podłóg drewnianych na salach gimnastycznych czy rekreacyjnych, szczególnie ważne są aspekty wytrzymałościowe systemów lakierowych. Zastosowane na sali sportowej produkty muszą być odporne na ścieranie, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Komfort użytkowania tego typu podłoża jest gwarantowany dzięki spełnieniu przez nie norm DIN 18032–2 lub EN–PN 14–904 dotyczących podłóg sportowych.
Produktem dedykowanym nowoczesnym, drewnianym posadzkom sportowym i spełniającym wspomniane kryteria jest lakier Sigmavar 2K (połysk lub półmat) marki Sigma Coatings przystosowany do lakierowania powierzchni narażonych na intensywne użytkowanie. Jest to techniczny, wysokojakościowy produkt pozwalający użytkować parkiet w bezpieczny sposób. Na co więc zwrócić uwagę podczas aplikacji tego produktu? Przede wszystkim na zgodne z zaleceniami producenta stosowanie, adekwatny do zamierzonego efektu dobór produktu oraz łączenie go z odpowiednim podkładem oraz kompatybilną emalią – Sigma Torno, do malowania pól i linii wytyczających pola gry.
Wybór systemu
System lakierowy Sigmavar wykorzystuje spójną technologię tworząc kompatybilne ze sobą wyroby i dostarczając profesjonalnym użytkownikom kompleksową ofertę produktów do pielęgnacji i ochrony powierzchni drewnianych.

Właściwy przebieg prac
Renowację parkietu w sali gimnastycznej należy rozpocząć od oględzin, które pozwolą oszacować zakres prac, dopasować produkty oraz zaplanować przebieg remontu. Następnym krokiem jest cyklinowanie parkietu, dzięki któremu pozbywamy się wszelkich nieczystości, starych powłok i przygotowujemy powierzchnię do lakierowania. Zwykle realizuje się szlifowanie wyrównawcze, wygładzające i wykańczające.

REKLAMA:
Tak przeprowadzona renowacja parkietu pozwala uzyskać powierzchnię przystosowaną do bezpiecznego uprawiania różnych dyscyplin sportowych, zaś wykorzystanie systemu w postaci wysokojakościowych produktów, pozwoli użytkować parkiet nawet przez kilka kolejnych pokoleń.
REKLAMA:
REKLAMA: