ATLAS SILSTOP

Podziel się:

ATLAS SILSTOP przeznaczony jest do hydrofobizacji i zabezpieczania przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego, nasiąkliwych elementów kamiennych oraz podłoży wykonanych z materiałów ceramicznych (np. murów ceglanych) i wapienno-piaskowych, betonu oraz tynków mineralnych. Doskonale nadaje się do gruntowania podłoży pod farby silikonowe. Może być także stosowany do hydrofobizacji cienkowarstwowych tynków mineralnych i akrylowych oraz starych, silnie przylegających do podłoża powłok malarskich z farb elewacyjnych, dodatkowo uwydatniając ich kolor. ATLAS SILSTOP można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynku.

ATLAS SILSTOPATLAS SILSTOP jest bezbarwnym roztworem dyspersji silikonowej w rozpuszczalniku organicznym. Po naniesieniu na podłoże ATLAS SILSTOP reaguje ze składnikami powietrza i wodą zawartą w porach materiału. W wyniku tej reakcji obniżony zostaje poziom absorpcji impregnowanego podłoża, dzięki czemu zabezpieczona powierzchnia nie przyciąga zanieczyszczeń, a woda z opadów atmosferycznych spływa po niej w sposób swobodny, dodatkowo ją oczyszczając. Roztwór penetruje w głąb materiału, zapewniając mu jednocześnie wysoki poziom paroprzepuszczalności. ATLAS SILSTOP po zastosowaniu na podłożu jest odporny na alkalia, kwaśne deszcze, promieniowanie UV, agresywne środowisko miejskie oraz na temperatury od -20°C do +80°C.

Przygotowanie podłoża


Podłoże powinno być suche, mocne, oczyszczone z kurzu, brudu, olejów, tłuszczów i wosku.
ATLAS SILSTOP produkowany jest jako preparat gotowy do bezpośredniego użycia. Nie wolno go łączyć z innymi materiałami, rozcieńczać ani zagęszczać.

Sposób użycia


ATLAS SILSTOP należy nanieść równomiernie na podłoże w postaci nierozcieńczonej, przy pomocy pędzla lub wałka malarskiego. Do nanoszenia kolejnej warstwy preparatu (przy bardziej nasiąkliwych podłożach) lub malowania, np. farbą silikonową ATLAS ARKOL N można przystąpić po całkowitym wyschnięciu pierwszej warstwy preparatu, czyli po około 6 godzinach. Preparatu nie należy używać na podłożach, w których w układzie warstw (na głębokości penetracji preparatu) znajduje się materiał nieodporny na rozcieńczalnik organiczny, np. styropian znajdujący się pod warstwą zbrojącą w systemie ociepleń. W czasie pracy i po jej zakończeniu pomieszczenia należy wietrzyć, aż do zaniku charakterystycznego zapachu. Nie pozostawiać otwartych pojemników.

Atlas
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
#ochrona #impregnat #impregnowanie #wewnatrz_bud #zewnatrz_bud #atlas #do cegla #do beton #do kamien #beton #o_pazdziernik #do plytka #inne

Więcej tematów: