Primacol: Technotalenty 2018 rozdane

Podziel się:
11 grudnia 2018 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyła się Gala Finałowa Konkursu Technotalent 2018. Podczas uroczystości Zarząd Fundacji Technotalenty i zaproszeni goście uhonorowali zwycięzców i wyróżnione projekty. Jedną z nagród specjalnych w konkursie były Inspiracje 2018. Ufundowali ją i wręczyli przedstawiciele firmy Unicell Poland, producenta chemii budowlanej i farb marek Primacol i Luxdecor. Łączna pula wręczonych nagród wyniosła 51 000 PLN.

Fot. Fundacja TechnotalentyFot. Fundacja TechnotalentyFot. Fundacja TechnotalentyFot. Fundacja Technotalenty

Do konkursu Technotalent 2018 łącznie wpłynęło 168 zgłoszeń, spośród których nagrodzono 10 projektów. Uczestnicy mogli zgłaszać swoje prace w siedmiu głównych kategoriach: Technotalent Politechniki Białostockiej 2018, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2018, Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku 2018, Biznes, Technika i Wyzwanie Społeczne, Najlepszy projekt uczniowski. Dodatkowo, po raz trzeci z rzędu, przyznano nagrodę w kategorii specjalnej – Inspiracje 2018, której fundatorem jest firma Unicell Poland.

Do finału Konkursu Technotalent 2018 zakwalifikowało się po pięć projektów w każdej z kategorii. 26 listopada br. autorzy mieli możliwość zaprezentowania ich przed komisjami a następnie, podczas spotkań zamkniętych, wybrano zwycięzców i nadano wyróżnienia.

Fot. Fundacja TechnotalentyFot. Fundacja TechnotalentyFot. Fundacja TechnotalentyFot. Fundacja Technotalenty

Fot. Fundacja TechnotalentyFot. Fundacja TechnotalentyW kategorii Technotalent Politechniki Białostockiej nagrodę główną otrzymał projekt o nazwie „Crowler – pełzak rehabilitacyjny” autorstwa Eweliny Brzozowskiej. W tej kategorii przyznano również dwa wyróżnienia. Zdobyły je: grupa „Cerber Morosport CMS-05” oraz „Wstawacz” autorstwa Jana Godlewskiego.

W kategorii Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku tytuł otrzymał projekt o nazwie „Immunochromatograficzna ocena ryzyka infekcji ucha u psów” autorstwa Urszuli Czyżewskiej.

W kategorii Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku nagrodę otrzymały Ilona Zaręba i Joanna Stelmaszewska za projekt o nazwie „Wyciszenie ekspresji białka PRODH/POX narzędziem w walce z rakiem”.

W kategorii Technika nagrodę główną otrzymał „Crowler – pełzak rehabilitacyjny” Eweliny Brzozowskiej, a wyróżnienie „Nowoczesny rower elektryczny” pomysłu Damiana Orzechowskiego i Bartłomieja Ostrowskiego.

W kategorii Biznes zdobywcą nagrody głównej został projekt „Mikrofalowy wykrywacz nieszczelności” autorstwa Konrada Andrzejuka i Szczepana Milewskiego, a wyróżnienie otrzymał „Crowler – pełzak rehabilitacyjny” Eweliny Brzozowskiej.

Kapituła kategorii Wyzwanie społeczne jednogłośnie zdecydowała się nagrodzić krzesło terapeutyczne o nazwie „Wstawacz” autorstwa Jana Godlewskiego.

Z Najlepszy projekt uczniowski uznano projekt „Smart Senior” autorstwa Jakuba Kozłowskiego i Konrada Horczaka.

Fot. Fundacja TechnotalentyFot. Fundacja TechnotalentyFot. Fundacja TechnotalentyFot. Fundacja Technotalenty

W kategorii specjalnej Inspiracje 2018 nagrodę główną w wysokości 3000 PLN otrzymał projekt o nazwie „Krzesło Kutimo”, jego pomysłodawcami i wykonawcami są Rafał Trzeszczkowski i Tomasz Białobrzewski. Laureaci zbudowali specjalne krzesło, które ma wykształcić w użytkowniach właściwe nawyki, a konkretnie zmusić do częstszego wstawania w pracy, co będzie miało zbawienny wpływ na ich kręgosłupy. Kapituła nagrodziła akurat ten projekt, bo: porusza palący problem cywilizacyjny (wady postawy), wprowadza świeżość w kwestii projektowania i użytkowania, ma jasno nakreśloną funkcję społeczną i pomimo tego, że wymaga jeszcze sporych nakładów pracy i udoskonaleń, jak najbardziej inspiruje.

REKLAMA:

Fot. Fundacja TechnotalentyFot. Fundacja TechnotalentyTechnotalent 2018 to już piąta edycja największego konkursu talentów w regionie północno-wschodnim. Ze względu na jubileusz, przyznano także trzy nagrody dodatkowe. Otrzymali je: Zespół PHOTON ENTERTAINMENT Sp. z o.o. za skuteczną komercjalizację projektu studenckiego, Jan Godlewski za efektywne łączenie design’u i techniki oraz Ewelina Brzozowska za determinację i progres projektu.

Celem przedsięwzięcia Technotalent jest wsparcie rozwoju zdolnych osób z tej części Polski. Uczestnikami mogą być uczniowie, studenci i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych i wyższych w wieku od 18 do 35 lat. Do udziału w konkursie mogli się zgłaszać indywidualne lub zespołowo, wypełniając krótki formularz i udostępniając film lub prezentację swoich projektów.
REKLAMA:
REKLAMA:
#wiadomości #nagrody #konkursy #chemia #unicell

Więcej tematów: