OXIDECOR EPOXY - efekt rdzy na podłodze

Podziel się:
Dekoracyjny efekt przeznaczony do wnętrz budynków na bazie żywic epoksydowych i specjalnie wyselekcjonowanych proszków metali, tworzący naturalny efekt rdzy. Powłoka charakteryzuje się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi przeznaczona na podłoża takie jak: podłogi betonowe, płyty cementowo wiórowe, blaty i płyty meblowe mdf, przedmioty dekoracyjne w pomieszczeniach loftowych etc.

Fot. ECORSONFot. ECORSONFot. ECORSONFot. ECORSON

Przy wyborze kolorystycznym danego produktu do określonej przestrzeni, należy brać pod uwagę szereg czynników, które mają wpływ na to jak będzie odbierana, na zachowanie estetyki, a przede wszystkim na nasze samopoczucie. Wzorniki i katalogi ogólnodostępne na rynku są jedynie dokumentem poglądowym, często tylko fotografią koloru na papierze jednej jakości (święcącym lub matowym) i nie mają nic wspólnego z rzeczywistym odbiorem po wymalowaniu. ECORSON tworzy na potrzeby własne oryginalne próbki kolorystyczne i strukturalne poszczególnych produktów, tak aby ułatwić oraz przybliżyć wybór. Niemniej jednak należy mieć świadomość, że wykonane niewielkie, gotowe kolory czy struktury we wzornikach, w konkretnej przestrzeni ostateczne mogą się nieznacznie od nich różnić optycznie. Dlatego w przypadku braku wyczucia, zalecamy wykonanie większej próbki lub zatrudnienie Projektanta albo Wykonawcy, którzy stworzą dla nas indywidualny i najwłaściwszy wybór. Należy pamiętać, iż kolor na małej próbce (nawet oryginalnej) w rzeczywistości może wyglądać inaczej na dużej przestrzeni, na co ma wpływ szereg czynników m.in. należą do nich: inne kolory - często dominujące w pomieszczeniu (np. ledwo widoczny kolor szyb w oknach, podłoga, meble etc.), nasłonecznienie, pora dnia, strona świata, rodzaj sztucznego oświetlenia (ciepłe lub zimne, strumieniowe, rozproszone) oraz jego rozmieszczenie. Takie same odbiory mamy przy doborze kolorów i malowaniu na zewnątrz, gdzie często działa na nas dodatkowo wpływy i bliskość natury. Wszystko to nasyca ściany swoimi kolorami, tonacjami oraz odcieniami (i odwrotnie), przenikając się wzajemnie, tworząc kolaże kolorystyczne, bardzo często wspaniałe i jest bardzo ważne przy doborze kolorystycznym, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Największy wpływ na to jak widzimy dany kolor ma światło. Zalecamy także nie stosować 2 różnych kolorów czy produktów na narożnikach, kolor powinien być wyznaczony przez bryły.

Daną pracę należy rozpocząć i zakończyć z jednej partii produktu o tym samym numerze seryjnym, ponieważ mogą występować niewielkie różnice w bazie, mające minimalny wpływ na efekt i kolor końcowy. Instrukcja do wykonywania pracy w profesjonalny sposób opiera się na przestrzeganiu podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa pracy oraz wytycznych ujętych w kartach technicznych, systemu nakładania, dostosowaniu pracy do panujących warunków (tj. temperatura, wilgotność, przeciągi etc.), a także właściwego przygotowania powierzchni. Zanim przystąpimy do prac, bardzo ważna jest ocena stanu technicznego podłoża i przestrzeganie wskazówek dotyczących jego prawidłowego przygotowania, zwłaszcza na nowych posadzkach czas schnięcia min. 8 tygodni, na wylewkach samopoziomujących prace możemy rozpocząć po określonym czasie, zależne jest od grubości i temperatury otoczenia po ok. 3 - 4 tygodniach sezonowania lub po czasie wskazanym przez producenta danego produktu.

Możliwe jest sprawdzenie wilgoci miernikiem lub poprzez przyklejenie folii ok. 1m2 na podłożu i oklejeniu szczelnie taśmą wzdłuż krawędzi, następnie po 24 godzinach sprawdzić czy powstało skroplenie wody na spodniej stronie, jeżeli tworzą się krople, podłoże nie jest wystarczająco suche. Powierzchnie powinny być: suche, stabilne, dobrze oczyszczone, trwale związane z podłożem oraz wytrzymać przyleganie nowego wykończenia. Jeśli okaże się, że powierzchnia przeznaczona do aplikacji nie spełnia wymaganych warunków, należy najpierw mechanicznie usunąć stare warstwy, ubytki odpowiednio wcześniej uzupełnione i wyrównane klejem, jeśli jest taka potrzeba odgrzybione. Obligatoryjnie usuwamy również zapylenie występujące na powierzchni oraz tworzące się z czasem zabrudzenia i zatłuszczenia. W celu uzyskania równej i jednolitej powierzchni na danej płaszczyźnie, zaleca się, aby praca była wykonywana przez jednego Wykonawcę i przy użyciu tych samych narzędzi oraz krótkiego czasu nakładania (bez przerwy), przy jednej warstwie tak, aby zapewnić ciągłe nanoszenie mokre na mokre pokrycie na całej powierzchni. Osiągnięty, zadawalający efekt końcowy w dużej mierze zależy od umiejętności Wykonawcy, zastosowanego odpowiedniego narzędzia pracy, a także od ilości nakładanego produktu. Z tego powodu przedstawione tu wydajności, próbki i inne parametry są orientacyjne oraz poglądowe, wyliczone i wykonane na podstawie kilkunastoletniego doświadczenia, a takze badań, przy zachowaniu optymalnych warunków klimatycznych ok. +23°C i wilgotność około 65%, w innych warunkach parametry mogą ulec zmianie.

Ze względu na ogromną różnorodność podłoży i warunków panujących podczas aplikacji, konieczne jest sprawdzenie produktu i jego skuteczności poprzez test na konkretnym przypadku i w konkretnych warunkach. Jeśli jest potrzeba umycia danej powierzchni, czynność tą należy wykonać na całym podłożu, ruchami jednolitymi przy użyciu tych samych narzędzi i płynów. Narzędzia należy natychmiast umyć wodą po skończeniu pracy. ECORSON nie ponosi odpowiedzialności za użycie produktu niezgodnie z jego przeznaczeniem oraz zasadami, również w przypadkach, gdzie jest stosowany poza naszą kontrolą.

Ekologia: nie zawiera ołowiu, chromu, rtęci. Produkt nie wymaga żadnych oznaczeń o toksyczności lub szkodliwości dla zdrowia zgodnie z klasyfikacją i normami CE.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
#czytelnia #podloga #zywica #na podloga #w wewnatrz_bud #do dekorowanie #ecorson

Więcej tematów: