Woda potrafi wyrządzić wiele szkód w każdej części budynku, od fundamentów, przez piwnicę, po dach. Wilgoć i woda oddziaływująca na niezabezpieczone mury to nie tylko środowisko do rozwoju grzybów i drobnoustrojów, ale też zagrożenie dla trwałości i stabilności konstrukcji. Aby skutecznie przeciwdziałać niszczącemu wpływami wody na budynki, Weber proponuje nową emulsję bitumiczną webertec bitumal.

W czym się kryje siła i skuteczność nowej masy hydroizolacyjnej webertec bitumal? Drobnocząsteczkowa emulsja doskonale wnika w podłoża mineralne i idealnie izoluje. Nie zawiera rozpuszczalników, dlatego bez problemu można ją stosować w bezpośredniej styczności ze styropianem i wełną mineralną. Płynna konsystencja masy idzie w parze z jej właściwościami tiksotropowymi. Co to oznacza w praktyce? Emulsja nie spływa, a zatem można ją bez problemu stosować nie tylko na powierzchniach poziomych, ale również pionowych.
Co więcej, masa webertec bitumal jest bardzo ekonomiczna w użytkowania. Dzięki relatywnie wysokiej zawartości części stałych jej zużycie na mkw. jest bardzo niskie. Aby pokryć jedną warstwą jeden mkw. powierzchni potrzeba od 0,5-1,0 kg masy. Liczba nakładanych warstw jest uzależniona od typu izolacji, którą chcemy wykonać. „Jeśli zabezpieczamy ściany fundamentowe przed wilgocią wystarczy jedna warstwa, natomiast w przypadku konieczności wykonania izolacji przeciwwodnej typu lekkiego należy nałożyć od dwóch do czterech warstw masy bitumiczno-lateksowej”, tłumaczy Piotr Krupa, kierownik produktu zaprawy techniczne Weber.
Przy kalkulacji faktycznego zużycia produktu trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników, takich jak warunki wodno-gruntowe, rodzaj posadowienia budynku, podpiwniczenie lub jego brak, rodzaj materiału, z którego wykonano fundamenty oraz typ izolacji. „Przykładowo do wykonania skutecznej hydroizolacji średniej wielkości niepodpiwniczonego budynku jednorodzinnego posadowionego na ławach fundamentowych 10x10 m, będziemy potrzebować dwudziestu 10-kilogramowych opakowań webertec bitumal”, wylicza Piotr Krupa.
Nowa masa webertec bitumal jest dostępna w wersji gotowej do użycia. Przed nałożeniem wystarczy ją wymieszać, a po rozcieńczeniu z wodą może być stosowana jako preparat gruntujący. Proporcje rozcieńczania masy z wodą są uzależnione od chłonności podłoża i wynoszą od 1:1 do 1:6.
„Emulsję webertec bitumal można nakładać ręcznie lub mechanicznie. W pierwszym przypadku wystarczą standardowe narzędzia, takie jak pędzel, szczotka dekarska lub wałek, w drugim stosujemy natrysk”, mówi Piotr Krupa.
Powłoka przeciwwilgociowa, przeciwwodna lub impregnacyjna wykonana z użyciem masy bitumicznej webertec bitumal jest wyjątkowo trwała. Po utwardzeniu, które zajmie do 6 godzin, w zależności od temperatury powietrza i wilgotności, nowa masa w portfolio produktów hydroizolacyjnych marki Weber jest w pełni mrozoodporna. „Dzięki temu powstaje trwałe i skuteczne zabezpieczenie budynku przed szkodliwym wpływem wilgoci i wody. Właściciele domów i użytkownicy budynków nie muszą się już martwić o jakość fundamentów, szczelność dachów, stabilność konstrukcji czy zabezpieczenie piwnic. webertec bitumal ich w tym wyręczy!”, podsumowuje Piotr Krupa.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: