To już trzecia statuetka, tym razem przyznana „Za utrwalanie substancji zabytkowej”. Wyróżnienie odebrali panowie Michał Reck, Prezes Zarządu Remmers Polska Sp. z o.o. oraz Product Manager, Jacek Olesiak.

Było o czym mówić, ponieważ zarówno sam produkt, jak i jego działanie oraz to...co po działaniu tym pozostaje są spektakularne. Arte Mundit to bowiem nie zawierająca rozpuszczalnika, samowulkanizująca się pasta lateksowa typu „peel-off”, przeznaczona do oczyszczania historycznie cennych powierzchni we wnętrzach - zwłaszcza w takich, w których użycie innych technik, wiążących się z użyciem np. piasku i wody, stanowiłoby poważne utrudnienie lub nawet zagrożenie dla elementów wystroju. Arte Mundit łagodne ale skutecznie usuwa powierzchniowe zanieczyszczenia ze stiuków, kamienia naturalnego, marmuru, betonu, cegły, tynku, dekoracji gipsowych, polerowanego drewna i syntetycznych materiałów budowlanych.
Najbardziej interesujący widokowo moment, to chwila zdejmowania lateksowej błony, w której jak odbitka zdjęcia odwzorowane są jeszcze przed chwilą przykryte nią kształty, "odrysowane" związanymi w lateksie zanieczyszczeniami.
Polskie obiekty referencyjne, w których wykorzystano Arte Mundit, to między innymi:
Muzeum Narodowe, Kraków; Narodowy Bank Polski, Gdańsk; Muzeum Łazienki Królewskie, Warszawa; Katedra, Płock; Willa Decjusza, Kraków
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: