Nowy wodny lakier Remmers Induline NW-740/05 z efektem naturalnego drewna nadaje się do stosowania na wszystkich zachowujących wymiar elementów budowlanych nie narażonych i narażonych na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych: można zatem uszlachetniać za jego pomocą okna drewniano-aluminiowe i drewniane, ogrody zimowe oraz drzwi frontowe z drewna.

Opis produku:
Induline NW-740/05 ma głęboko matowy wygląd i pod warunkiem zastosowania odpowiedniej powłoki gruntującej i międzywarstwy polakierowane bezbarwnym lakierem jasne gatunki drewna (świerk, modrzew i dąb) nienarażone na bezpośrednie zwietrzanie wyglądają prawie jak surowe. Trudno właściwie o większe zbliżenie się do naturalnych cech drewna. Ponadto specjalne absorbery UV skutecznie ograniczają skłonność drewna do ciemnienia.
Kolory naturalne, jak dąb, modrzew i świerk, przeznaczone do stosowania na powierzchniach narażonych na bezpośredni wpływ czynników atmosferycznych – zawierają pigmenty odtwarzające barwy poszczególnych gatunków drewna, zapewniając jednocześnie dobra ochronę przed niszczącym wpływem ultrafioletu.
Efektowny wygląd to jednak nie jedyna zaleta opisywanego tutaj lakieru: oprócz tego tworzy on wyjątkowo przyjemną w dotyku, ciepłą, aksamitną powłokę, wręcz zachęcającą do głaskania. Sama w sobie cecha ta byłaby jedynie oczywiście jedynie ciekawostką, gdyby powłok z Induline NW-740/05 nie można było normalnie dotykać: jak powszechnie wiadomo, typowe systemy lakiernicze do okien są mało odporne na kremy do rąk i niewielkie obciążenia mechaniczne. W czasach, gdy w modzie są przeszklone fronty na wysokość całego pomieszczenia, z bezpośrednim dostępem do powiększonego salonu, jakim staje się ogród, nie da się uniknąć bezpośredniego dotykania od czasu do czasu tych drewnianych powierzchni. Induline NW-740/05 jest znacznie bardziej odporny na takie „obciążenia z codzienności“.
Produkt został ponadto opracowany w taki sposób, by głęboko matowa powłoka nie miała tendencji do wybłyszczania. Induline NW-740/05 jest oczywiście produktem jednokomponentowym i do rozwinięcia swoich dobrych parametrów wytrzymałościowych nie wymaga zastosowania utwardzacza: dzięki temu nie ma problemu ze stwardniałymi po przekroczeniu czasu otwartego resztkami materiału, za który najpierw płaci się ciężkie pieniądze przy zakupie, a później ponownie trzeba płacić za jego utylizację.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: