Wykańczanie wnętrz budynków użyteczności publicznej to nie lada wyzwanie. Szpitale, szkoły czy hotele wymagają niecodziennych rozwiązań w kwestii higieny. Tu najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po farby z jonami srebra. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii są w stanie usunąć ponad 95% osadzających się bakterii.

Nowoczesna technologia jonów srebra
Jony srebra (Ag+) to mikroskopijne cząsteczki tego pierwiastka. Są one niezwykle reaktywne, co oznacza, że mają zdolność wiązania się z białkami mikroorganizmów. W efekcie jony dezorganizują komórki bakteryjne i blokują enzymy niezbędne do ich dalszego rozmnażania. Ich antybakteryjne właściwości wykorzystywane są w wielu branżach m.in. medycznej, elektronicznej i artykułów gospodarstwa domowego.


Przeznaczenie farb antybakteryjnych
Farby z jonami srebra przeznaczone są do malowania pomieszczeń, które gromadzą duże skupiska ludzi, są narażone na bakterie i wirusy. Będą to przede wszystkim szpitale, gabinety lekarskie, przychodnie, szkoły, przedszkola, obiekty gastronomiczne i hotelarskie. Warto zdecydować się na farbę z jonami srebra także, gdy cierpimy na alergie.

Wyjątkowe cechy farb ze srebrem
Dobra farba antybakteryjna powinna być bezzapachowa, wolna od rozpuszczalników i substancji lotnych. Cechy te gwarantują pełne bezpieczeństwo użytkowania w pomieszczeniach takich jak sale operacyjne, szpitale i przedszkola. Warto sprawdzić, czy zastosowano w niej technologię E.L.F. (skrót od niemieckiego Emission Lösemittel Frei). E.L.F. oznacza brak rozpuszczalników i ograniczenie emisji szkodliwych związków do atmosfery spełniające rygorystyczne normy Unii Europejskiej. Da nam to pewność, że pomalowane pomieszczenia są przyjazne zdrowiu przebywających w nim osób, szczególnie dzieci i alergików.
Co więcej, farby antybakteryjne są wyjątkowo odporne na zabrudzenia, szorowanie i używanie silnych środków dezynfekcyjnych. Jest to cecha niezbędna w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu, w których szczególna dbałość o higienę jest koniecznością.

Zastosowanie
Sigmaresist Immun może być stosowana na podłożach mineralnych – betonie, tynku cementowo-wapiennym, płytach gipsowo-kartonowych i tapetach z włókna szklanego. Aplikuje się ją tak samo łatwo jak klasyczne farby – za pomocą pędzla, wałka lub natrysku, aczkolwiek najbardziej równomierny efekt uzyskamy stosując metodę natryskową.
Zaleca się nanoszenie dwóch warstw farby w odstępie około 4 godzin. Aby uzyskać optymalny czas schnięcia, ściany powinny być malowane w temperaturze dodatniej, nie wyższej niż 30°C. Wydajność farby z jonami srebra zależy od malowanego podłoża, zazwyczaj jest to od około 8 do 10 m²/l. Pełne właściwości powłoka uzyskuje po kilku tygodniach od naniesienia.
Farby wykorzystujące nowoczesną technologię jonów srebra zabijają ponad 95% osadzających się na ścianach niebezpiecznych dla zdrowia bakterii. Dzięki temu są niezastąpione w budynkach użyteczności publicznej, gdzie panuje zwiększona ekspozycja na bakterie i tym samym ryzyko zachorowania. Warto skorzystać z ich innowacyjnych właściwości podczas wykańczania wnętrz.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA: