Pasta AnticcoPrimacolDecorative

Podziel się:

PrimacolPrimacol1. AnticcoPrimacolDecorative to pasta strukturalna o grubym uziarnieniu do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Produkt jest niezwykle plastyczny i łatwy w nanoszeniu i formowaniu struktur przy pomocy dowolnych narzędzi dekoratorskich. Po zaschnięciu tworzy charakterystyczną, szorstką powierzchnię. Pasta może być barwiona Kolorantami oraz malowana bejcami, werniksami innymi produktami z Systemu Kreatywnej Dekoracji PrimacolDecorative. Jest produktem bezpiecznym dla użytkownika i środowiska naturalnego. Pasta AnticcoPrimacolDecorative daje nieograniczone możliwości tworzenia efektów dekoracyjnych. Wszystko zależy od wyobraźni wykonawcy. Prezentujemy wykonanie wybranego efektu metodą „krok po kroku” oraz kilka przykładowych dekoracji.

Fot. PrimacolFot. Primacol
2. Przed przystąpieniem do wykonania efektu, powinniśmy odpowiednio przygotować podłoże. Podłoże powinno być: stabilne, suche, gładkie, wolne od kurzu, farb i klejów. Wszelkie luźne elementy usuwamy, a ewentualne ubytki równamy. Następnie, przy pomocy wałka malarskiego, całą powierzchnię gruntujemy warstwą Podkładu gruntującego PrimacolDecorative. To gotowa do użycia emulsja, polecana do wzmacniania podłoża, zmniejszania jego nasiąkliwości oraz optymalizacji jego przyczepności. Zagruntowana ściana staje się bardziej elastyczna, odporna na zarysowania oraz ma uregulowaną chłonność, dzięki czemu łatwiej wiąże się z pastami i farbami strukturalnymi. Tak przygotowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na 12 godzin. Po przygotowaniu podłoża przystępujemy do wykonania efektu. Posługując się pacą wenecką nanosimy na dekorowaną powierzchnię Pastę AnticcoPrimacolDecorative. Pastę rozprowadzamy po ścianie, delikatnie ją rozciągając. W ten sposób nadajemy wzór planowanej dekoracji. Po zakończeniu pracy pozostawiamy ścianę do wyschnięcia na 12 godzin.

Fot. PrimacolFot. Primacol
3. Po tym czasie delikatnie przecieramy powierzchnię papierem ściernym i odpylamy gąbką.]

Fot. PrimacolFot. Primacol
4. Po wykonaniu tych czynności rozpoczynamy malowanie naniesionej warstwy. Do tego celu wykorzystujemy Bejcę dekoracyjną matową, zabarwioną Kolorantem brąz lub wybraną Bejcę w gotowej wersji kolorsytycznej. Bejca dekoracyjna jest bezbarwną powłoką przeznaczoną do dekoracji i ochrony ściany. Zabezpiecza powierzchnię przed działaniem wody i wzmacnia jej odporność na ścieranie. Mieszaninę nanosimy na ścianę przy pomocy pędzla.]

Fot. PrimacolFot. Primacol
5. Natychmiast po pomalowaniu, zanim Bejca wyschnie, przecieramy powierzchnię ściany gąbką, zbierając tym samym niepotrzebny nadmiar Bejcy. Po zakończeniu prac zostawiamy ścianę do wyschnięcia.

Fot. PrimacolFot. Primacol
6. Finalny efekt dekoracyjny jest gotowy po upływie 24 godzin.

Fot. PrimacolFot. Primacol
7. Pasta AnticcoPrimacolDecorative daje nieograniczone możliwości tworzenia efektów dekoracyjnych. Jedną z propozycji jest wzór przestrzenny o nazwie „Mrożone Ecru”, który uzyskujemy przy użyciu folii. Po przygotowaniu i zagruntowaniu podłoża nanosimy grubą, równomierną warstwę Pasty AnticcoPrimacolDecorative. Następnie na warstwę pasty nakładamy folię i po chwili odrywamy ją ruchem od góry do dołu. Zwilżona pacą delikatnie wygładzamy powierzchnię i niwelujemy ostre krawędzie. Po upływie 24 godzin całość delikatnie przecieramy papierem ściernym i odpylamy, po czym, posługując się wałkiem malarskim, malujemy powierzchnię Werniksem metalicznym srebro. Po upływie 4 godzin, przy pomocy pędzla, malujemy ścianę Bejcą dekoracyjną perłową, zabarwioną Koloranetm Umbra lub wybraną Bejcą w gotowej wersji kolorystycznej. Zanim Bejca wyschnie przecieramy powierzchnię gąbką, zbierając jednocześnie jej nadmiar.

Fot. PrimacolFot. Primacol
8. Finalny efekt dekoracyjny o nazwie „Mrożone Ecru” jest gotowy po upływie 24 godzin.

Fot. PrimacolFot. Primacol
9. Kolejną propozycją jest wzór krzyżykowy o nazwie „Casablanca”. W tym przypadku identycznie przygotowujemy podłoże, które po zagruntowaniu pokrywamy warstwą Pasty AnticcoPrimacolDecorative na grubość ziarna. Następnie, przy pomocy pędzla, nadajemy wzór dekoracji. Po 12 godzinach całość delikatnie przecieramy papierem ściernym i odpylamy, po czym dwukrotnie, w 6-o godzinnych odstępach, nanosimy na ścianę Bejcę dekoracyjną perłową zabarwionąKolorantem Piasek lub wybraną Bejcę w gotowej wersji kolorystycznej. Każdorazowo, zanim bejca wyschnie, zgodnie z wzorem przecieramy powierzchnię gąbką, zbierając jednocześnie jej nadmiar. Pozostawiamy ścianę do wyschnięcia na 6 godzin. Następnie, posługując się pędzlem, malujemy ścianę Bejcą dekoracyjną perłową zabarwioną Kolorantem Brązlub wybraną Bejcą w gotowej wersji kolorystycznej. Natychmiast, zanim bejca wyschnie, zgodnie z wzorem przecieramy powierzchnię gąbką, zbierając jednocześnie jej nadmiar. Pozostawiamy ścianę do wyschnięcia na 6 godzin. Po tym czasie nanosimy wałkiem malarskim Werniks dekoracyjny złoty pył.]

Fot. PrimacolFot. Primacol
10. Finalny efekt dekoracyjny o nazwie „Casablanca” jest gotowy po upływie 24 godzin.

Fot. PrimacolFot. Primacol
11. Inną ciekawą propozycją jest efekt dekoracyjny o nazwie „Tanzania”. Po przygotowaniu i zagruntowaniu podłoża nanosimy cienką warstwę Pasty AnticcoPrimacolDecorative i za pomocą wałka malarskiego tworzymy wzór dekoracji. Następnie czystą pacą delikatnie wygładzamy utworzony wzór poruszając się od góry do dołu. Ze względu na szybkie schnięcie cienkiej warstwy pasty pamiętajmy, aby pokrywać ścianę i tworzyć wzór etapami, każdorazowo po ok. 0,5 m2. Pokrytą powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na 24 godziny, a następnie delikatnie przecieramy ją papierem ściernym i odpylamy. Posługując się pędzlem, malujemy ścianę Bejcą dekoracyjną perłową zabarwioną Kolorantem Brązlub wybraną Bejcą w gotowej wersji kolorystycznej. Natychmiast, zanim bejca wyschnie, zgodnie z wzorem przecieramy powierzchnię gąbką, zbierając jednocześnie jej nadmiar.

Fot. PrimacolFot. Primacol
12. Finalny efekt dekoracyjny o nazwie „Tanzania” jest gotowy po upływie 24 godzin.

Fot. PrimacolFot. Primacol
13. Kolejnym z proponowanych efektów jest wzór o nazwie „Kalahari”. Przygotowujemy podłoże, które po zagruntowaniu pokrywamy warstwą Pasty AnticcoPrimacolDecorative i, delikatnie rozciągając ją po ścianie, nadajemy wzór dekoracji. Po upływie 12 godziny przecieramy całość papierem ściennym i odpylamy. Następnie, używając pędzla, malujemy ścianę Bejcą dekoracyjną matową zabarwioną Kolorantem Piaseklub wybraną Bejcą w gotowej wersji kolorystycznej. Poza zakończeniu malowania, jeszcze zanim bejca wyschnie, przecieramy powierzchnię gąbką, zbierając jednocześnie jej nadmiar.

Fot. PrimacolFot. Primacol
14. Finalny efekt dekoracyjny o nazwie „Kalahari” jest gotowy po upływie 24 godzin.

Fot. PrimacolFot. Primacol
15. Ostatnim z proponowanych efektów dekoracyjnych jest wzór o nazwie „Burza piaskowa”. W tym wypadku identycznie przygotowujemy i gruntujemy podłoże. Kolejną czynnością jest naniesienie warstwy Pasty AnticcoPrimacolDecorative przy pomocy pacy weneckiej. Tą samą pacą nadajemy dekoracji poziomy wzór. Całość pozostawiamy do wyschnięcia na 24 godziny, po upływie których przecieramy powierzchnię papierem ściennym i odpylamy. Uzyskaną strukturę malujemy Bejcą dekoracyjną matową zabarwioną Kolorantem Piaseklub wybraną Bejcą w gotowej wersji kolorystycznej i natychmiast, zanim bejca wyschnie, lekko przecieramy wilgotną gąbką, zbierając jednocześnie jej nadmiar. Po upływie 4 godzin ponownie malujemy dekorowaną powierzchnię, tym razem Bejcą dekoracyjną perłową zabarwioną Kolorantem Brązlub wybraną Bejcą w gotowej wersji kolorystycznej. Po zakończeniu malowania analogicznie przecieramy całość wilgotną gąbką, zbierając nadmiar bejcy.

Fot. PrimacolFot. Primacol
16. Finalny efekt dekoracyjny o nazwie „Burza piaskowa” jest gotowy po upływie 24 godzin.



REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
#poradnik #unicell #w wewnatrz_bud

Więcej tematów: